REKONSTRUKCE VILY V BRANÍKU - INTERIERY

Návrh interiéru se částečně vrací k některým motivům, jež se v domě nacházely před rekonstrukcí a současně přináší nové motivy, které vychází ze způsobu života a možností 21. století. Interiér je navržen tak, aby byl příjemně obyvatelný, vzdušný a bez přílišného množství nábytku. Je kladen důraz na kvalitní materiály s vysokou estetickou a užitnou hodnotou. Princip řešení interiérů lze rozdělit do dvou částí:

OBYTNÁ ČÁST
Jedná se o 1.np a 2.np – zděná „těžká“ část domu. V návrhu interiérů jsme se museli vypořádat s protichůdnými skutečnostmi – nadprůměrnou výškou členů rodiny majitele a malou světlou výškou místností, kterou nebylo možné z konstrukčních důvodů zvětšit. I proto byl kladen důraz na optický vjem. Z těchto důvodů jsou také všechny dveřní otvory a dveřní křídla navržena na plnou výšku místností a veškerá stropní svítidla a reproduktory jsou zabudovány do podhledu. Interiér obytné části domu je navržen ve světlých barvách v kontrastu s tmavými dřevěnými povrchy nábytku a odkladů stěn. Materiály jsou voleny s ohledem na útulnost a akustickou pohodu. Design interiérových prvků vychází z praktických potřeb běžného života rodiny při zachování uceleného charakteru interiéru.

SPOLEČENSKÁ ČÁST (KOPULE)
Jedná se o 3.np a 4.np – ocelová „lehká“ část domu. Kopule, ze které je unikátní výhled na Prahu má však jiný charakter než původní dům, se kterým tvoří efektní materiálový i tvarový kontrast. Interiéry v kopuli jsou navrženy tak, aby zachovaly tento princip. Převažuje zde bílá barva doplněná odstíny šedé. Důraz je kladen na vzdušnost a lehkost.