Mallorca

Projekt management: Arch. Karen Olivera Pérez, Ing. Arch. Jiří Dostál
Mallorca
Realizace 2011-2012


V průběhu 7 měsíců byly rekonstruovány 2 hostinské domky „poolhouse“ a „guesthouse“, venkovní kuchyně a bazén s přilehlým okolím a terasou. Zadáním bylo použít místní materiály a vycházet z místního stylu, respektovat však požadavky a komfort bydlení v 21. století.
Hostinské domky jsou převážně určeny pro ubytování návštěv členů rodiny a kamarádů majitele celé residence. Guesthouse má ložnici s biokrbem pro chladnější období roku, samostatnou koupelnu. Za domkem je výběh pro koně. Výhled na bazén s novou terasou z místního kamene „mares“ si návštěvníci můžou užít z druhého domku, který je vzhledem k blízkosti k bazénu nazýván „poolhouse“. Uvnitř domku jsou dvě ložnice se samostatnými koupelnami, nechybí ani klimatizace.
Venkovní kuchyně byla kompletně rekonstruována, včetně venkovního grilu a pece. Pracovní plocha je obložena keramickým obkladem v bílo-modré kombinaci s místními zdobnými prvky. Součástí venkovní kuchyně je i kamenný dřez a lednice.
Materiály jsou použity místní, byl kladen důraz na jednoduchost a útulnost. Na podlahách je terakotová dlažba v různých formátech, stěny v koupelnách jsou také obloženy terakotou v kombinaci s mramorovou mozaikou, případně kamenné oblázky. Nábytek byl vyroben na míru, eventuálně byl repasován nábytek původní.